Marketing szeptany w hotelarstwie czy jest potrzebny

Marketing szeptany w hotelarstwie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Marketing szeptany w hotelarstwie to jedna z metod dla promocji obiektu w sieci. Marketing szeptany obecnie cieszy się dużą popularnością nie tylko w branży hotelarskiej, ale również w wielu innych branżach, ponieważ dzięki niemu firma może bezpośrednio kontaktować się z odbiorcą i tym samym poznawać jego upodobania. Ze względu na to, że ta forma promocji opiera się na opiniach i rekomendacjach jest ona szczególnie dobrym rozwiązaniem dla hoteli. Obiekty hotelarskie powinny więc zwracać szczególną uwagę na wizerunek w Internecie, ponieważ zdecydowana większość konsumentów zanim zarezerwuje pobyt w danym miejscu sprawdza o nim opinie w sieci. Czy marketing szeptany w hotelarstwie będzie dobrym rozwiązaniem?

Marketing szeptany w hotelarstwie

Co to jest marketing szeptany?

Marketing szeptany jest to technika marketingowa, której zadaniem jest informowanie zainteresowanych klientów o zaletach i korzyściach płynących z używania danego produktu czy skorzystania z usługi firmy. Marketing szeptany inaczej nazywany jest buzz marketingiem jest nienachalną formą promocji. To jej duży plus, ponieważ konsumenci nie są atakowani nachalnym przekazem, natomiast subtelnie informowani o istnieniu określonego produktu czy usługi. Celem marketingu szeptanego jest przede wszystkim wywołanie pozytywnych odczuć w konsumencie i sprawienie, że zainteresuje się on daną marką, a może nawet dokona zakupów.

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie marketingu szeptanego, chcą również sprawić, aby konsumenci zaczęli prowadzić dyskusję na temat danego produktu i właśnie w taki sposób samodzielnie zacząć go reklamować. Im dyskusja będzie większa tym rośnie również szansa na dotarcie z przekazem do szerszego grona odbiorców. Celem marketingu szeptanego jest również kreacja marki w Internecie, tworzenie naturalnych opinii oraz docieranie z informacją o produkcie lub usłudze do jak najszerszego grona odbiorców.

Jakie rodzaje marketingu szeptanego warto znać?

Jest kilka rodzajów marketingu szeptanego, które można wyróżnić. Warto poznać je, ponieważ mogą okazać się one bardzo przydatne w trakcie prowadzenia kampanii.

  • Product seeding – jest to rodzaj marketingu, który polega na udostępnieniu danego produktu influencerowi bądź blogerowi, którzy w zamian za to dzielą się swoją szczerą opinią na jego temat ze swoimi odbiorcami. Siła influencerów w dzisiejszych czasach jest ogromna, ponieważ cieszą się oni dużym zaufaniem ze strony swoich odbiorców, którzy często wierzą również w ich decyzje zakupowe. Może również dojść do sytuacji, gdzie poprzez promocję danego produktu influencer tworzy trend na jego używanie. Marketing szeptany w hotelarstwie również można prowadzić przy współpracy z twórcą internetowym.
  • Community marketing – jest on kolejnym rodzajem marketingu szeptanego i polega na promocji produktu poprzez angażowanie się w dyskusje na różnych forach internetowych.
  • Evangelist marketing – to tworzenie grupy konsumentów, którzy mocno utożsamiają się z daną marką i są oni chętni do promowania jej wśród swoich znajomych. Często entuzjastycznie reagują na wszystkie działania podejmowane przez markę.

Marketing szeptany w hotelarstwie jak go prowadzić

Marketing szeptany w hotelarstwie

Hotele muszą mierzyć się z bardzo dużą konkurencją na rynku, dlatego też poszukują oni coraz to ciekawszych rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorstwo będzie w stanie wyróżnić się na tle innych firm. Jednym z takich rozwiązań jest marketing szeptany, dzięki któremu przedsiębiorstwo może bezpośrednio docierać do grupy odbiorców i komunikować się z nimi. Przez to, że marketing szeptany opiera się na opiniach i rekomendacjach, hotel może wpływać na to w jaki sposób kreowany będzie jego wizerunek w Internecie. Tak jak zostało to powiedziane już na początku ma to kluczowe znaczenie szczególnie w tej branży. Zalety marketingu szeptanego pokazują jak wiele korzyści hotel można czerpać stosując właśnie tę formę promocji.

Marketing szeptany w hotelarstwie to nie tylko możliwość docierania do szerokiego grona odbiorców, ale również sprawienie, że obiekt stanie się zdecydowanie bardziej widoczny w sieci. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, aby jak najwięcej konsumentów wyszukując informacji na temat danego hotelu na trafiło właśnie na promowany obiekt. Marketing szeptany w hotelarstwie jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o promocję właśnie takich miejsc.

Related Posts

Marketing szeptany w branży beauty

Czy marketing szeptany w branży beauty może dziś przynieść wymierne efekty?

Click to rate this post! [Total: 0 Average: 0]Kompleksowe podejście do kampanii reklamowej firmy jestRead More

Czym jest buzz marketing?

Click to rate this post! [Total: 0 Average: 0]Działania w sieci wymagają przede wszystkim kreatywnościRead More

Czy warto inwestować w marketing szeptany?

Click to rate this post! [Total: 0 Average: 0]Czy opłaca się inwestować w marketing szeptany?Read More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *